مبعث پیامبر

چقدر با ابهت بود، لحظاتی که خدا در نگاه تو ایستاد و بلندای قامتت را جاذبه وحی گرفت. از لحظه حرا با آواز اقراء جبریل، با بشارت خورشید در شب بی نهایت انسان آمدی و جهان، بهاران بعثت سبزی شد که از سوی تو جان میگرفت.

در تاریکای دلتنگی زمین، نامت روشنان جان جهان شد و جهان چنان بی ‏تاب حضور تو بود که از بوی تو، به شکوفه نشست و شکوفا شد بهارستان خسته روح.

بعثت پیامبر اسلام مبارک!

برگزیده شدی تا فانوس ستاره ‏ای بیاویزی بر کوچه‏ های تاریک زمین، آمدی از منتهای مهربانی آسمان، و هنگام، هنگامه مقدس دست‏ های تو بود و دست‏ های تو بود که ستاره می ‏پراکَنْد بر تاریک زار غفلت انسان و تو چندان که عشق ورزیدی بر کرامت انسان و گریستی بر این غریبی معصوم، پس به اشارت توحید به میهمانی خاک آمدی.

تو آمدی از وسعت وسیع خدا و شور شیرین عاشقان در چشم تو بود، و چشمان تو آشوب قیامت بود، وقتی که انسان ـ دوزخی غمگین ـ زخمدار مهر تو می‏ شد. تو آمدی از ماورای اکنون و فلسفه چشم‏ های تو آبی بود.

در سایه ‏سار دست تو بود که انسان ایستاد و در حقیقت خود لَختی درنگ کرد. چقدر جهان حیران موسیقی صدای تو بود، وقتی که از سرگذشت خسته انسان، حرف می‏ زدی. تو آمدی و واسته خطای انسان و شفیع دوستدارانت شدی در درگاه خالق و حالا قرن هاست که جهان از آن لحظه غرق در روشنی است.
” سلام بر نام تو ای پیامدار شوکت انسان که با یادت، جان، جایگاه فیض روح قدسی گردیده است.”
دستان تو کتاب‏های کهنه خاک گرفته را ورق زد و پلی زد از نوح علیه السلام تا ابراهیم علیه ‏السلام و راز کتاب‏های مقدس را برای ما گشود و غبار از سرشاخه‏ های آبی اشراق زدود و آیه‏ های روشن تجلّی را در گوش جانمان زمزمه کرد.

بعثت

انگيزه مبعث ، نزول وحي و قرآن است و انگيزه تلاوت قرآن تزکيه نفس است از اين ظلماتي که در آن‏ اسیر است تا اين که بعد از اين ‏که مصفّا شدند، ارواح و اذهان آن‏ها قابل شود که کتاب و حکمت را بفهمند. که اگر اين توفيق براي همگان حاصل شد، دنيا سراسر نوري مي‏شود نظير نور قرآن و جلوه نور حق.

قطعا تأسی به ایشان، حرکت در مسیر اعتلای جامعه را سرعت می‌بخشد. یکی از مسائلی که امت اسلامی در عرصه عمل به احکام و قوانین خصوصا شرایط کنونی باید در آن از ایشان پیروی نمایند؛ وحدت است، روا نیست که تنها به یاد مبعث پیامبر (ص) جشن برپا کنیم؛ این کار کوچک و کمی است نسبت به آنچه وظیفه‌ی ماست.

انسان امروز وظیفه دارد مانند خود پیامبر (ص)، روحی در این دنیا بدمد، فضای جدیدی ایجاد کند، راه تازه‌ای را باز کند. به عبارتی باید هر شخص خود احساس بعثت کند، خود را مبعوث بداند و در تحقق یک پدیده عظیم به سمت نور گامی بردارد.
تیم صنایع دستی ده بازار مبعث رسول خوبی ها را همراه با آرزوی لحظه های سرشار از نور شادی در زندگی تان، تبریک عرض می نماید.

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X