آخرین مطالب

آخرین آموزش ها

آموزش ویترای

در ابتدای آموزش ویترای خمیر دورگیر ،رنگ مخصوص ویترای،قلم موی ظریف ،ماژیک برای انتقال طرح روی شیشه ،ظرفی که تصمیم به ویترای کار کردن آن را دارید و طرحی که مورد نظرتان می باشد ابزار و وسایل ویترای  را حاضر نموده.

یکی از ابزار و وسایل ویترای که طرح خام می باشد از ابزاراتی می باشد که نمی توان بدون آن موارد فوق را به کار بست. طرح مناسب با کار خود را انتخاب کنید این طرحها را می توانید از سایت اسپارک قسمت طرح خام و یا از سایتهای دیگر دریافت نمایید.

ویترای (به فرانسوی: Vitrail)، شیشه‌رنگی یا شیشهٔ نقشینه می‌تواند به قطعه‌های شیشهٔ رنگین یا به هنر و صنعت استفاده از این قطعه‌ها اشاره کند. قدمت این هنر به هزار سال می‌رسد. 
این شیوه نقاشی بر پشت شیشه تخت اجرا می شود. در زمان صفویه این نوع شیشه در اصفهان و در شیراز تهیه می شده است. لیکن به دلیل فقدان نمونه های نقاشی پشت شیشه دوره صفوی تاکید بر تولید این نوع نقاشی در آن دوران میسر نیست.

ساخت عروسک روسی

عروسک روسی از آن دسته عروسک‌های است که اکثر بچه‌ها و حتی بزرگ‌تر ها دوست دارند و اگر به سلیقه طرف مقابل آشنایی نداشته باشید می‌توانید با خیال راحت یک عروسک روسی کادو دهید، چون مطمئنا سورپرایز خواهد شد.

تاریخچه عروسک روسی

عروسک روسی مناسب برای هدیه، ست کردن با جهیزیه و از همه مهمتر بدلیل وجود قابلیت ساخت در جنسیت دختر و پسر هدیه ای خاص برای زوج ها و سالگرد ازدواج است . پس اگر به دنبال هدیه ای هستید که عشقتان را سرذوق بیاورد تردید نکنید که عروسک روسی بهترین گزینه است.

مراحل کار خاتم کاری

ابتدایی ترین مراحل کار خاتم کاری  پره پیچی است که : در این مرحله سه مقطع متساوی الاضلاع را همراه با یک مثلث دیگر کنار یکدیگر قرار می هند تا تشکیل یک مثلث بزرگ تر را بدهد.
تبدیل “لا” به رشته های نازک: این کار از طریق اره انجام می شود. پس از برش “لا”، رشته ها را در داخل یک شیار به نام “تنگ مثلث ساب” قرار داده و می سایند تا رشته ها به صورت یکنواخت درآیند.

چرم دوزی گام به گام

چرم دوزی گام به گام که در چندین مرحله مطرح می شود و هر یک از این مراحل نیاز اساسی و مبرم است که امکان عدم انجام آن وجود ندارد. در چرم دوزی گام به گام ابتدا الگوی طرح مد نظر را بر روی چرم به کمک خودکارهای بی رنگ رسم نموده و بعد از آن مهم ترین بخش چرم دوزی برش کاری دقیق و تمیز آن می باشد

مراحل کار تذهیب

دراین کار نباید زیاد ضخیم کار کرد، چون اولاً مقرون به صرفه نیست و بعد اگر دیدیم در پایان کار،آن براقی را ندارد، کار را می گذاریم خشک شود و بعد با سنگ عقیق بر روی آن می کشیم و به اصطلاح نقره کاری میکنیم تا براق شود. طلا رنگهای مختلفی می تواند داشته باشد، مثلاً طلای لیمویی رنگ که رنگش روشن تر است و دیگری طلای پرتقالی که تیره تر است.

مراحل آئینه کاری

مراحل آئینه کاری در هنری زیبا که از آئینه به آئینه کاری می توان رسید بسیار ابتدایی اما وقت گیر و در کنار کار ظرافت خاصی را به همراه دارد. این هنر زیبا که از دوره ساسانیان تولد یافت  از چسابندن قطعات آئینه به اشکال هندسی متفاوت بر روی سطح ایجاد می شود. سطح کاری که بر روی آن آئینه نقش می بندد سفال، چوب، شیشه ،… می تواند باشد.