سبک های قلم زنی

 سبک های قلم زنی با توجه به این که در اجرا و کار قلمزنی شیوه های متعددی موجود می باشد که بسته به سبک و سلیقه هنرمند صورت می پذیرد شیوه های متعدد و سبک های متنوعی به وجود آمده اند .سبک ریزه کاری، سبک برجسته کاری، …

وسایل سیاه قلم

وسایل سیاه قلم را در این پست به طور جزیی به بررسی پرداخته و در مورد آن به بررسی می پردازیم چرا که نقاشی سیاه قلم یکی از زیباترین شاخه های هنرهای تجسمی است که در واقع می توان آن را به نوعی مادر نقاشی های دو بعدی بر روی سطوح کاغذ ، مقوا ، بوم و … دانست .

تاریخچه سیاه قلم

تاریخچه سیاه قلم را از این رو مورد بررسی و نقد قرار داده ایم چرا که نقاشی سیاه قلم یکی از جذاب ترین تکنیک های نقاشی است که بسیار مورد استقبال قرار می گیرد . و از قدیم تا به امروز تنها ظرافت کار افزایش یافته شده و ابزار و وسایل به کار رفته تغییر نموده است ولی اصل این نقاشی زیبا تغییری نکرده است.

آموزش ویترای

در ابتدای آموزش ویترای خمیر دورگیر ،رنگ مخصوص ویترای،قلم موی ظریف ،ماژیک برای انتقال طرح روی شیشه ،ظرفی که تصمیم به ویترای کار کردن آن را دارید و طرحی که مورد نظرتان می باشد ابزار و وسایل ویترای  را حاضر نموده.

یکی از ابزار و وسایل ویترای که طرح خام می باشد از ابزاراتی می باشد که نمی توان بدون آن موارد فوق را به کار بست. طرح مناسب با کار خود را انتخاب کنید این طرحها را می توانید از سایت اسپارک قسمت طرح خام و یا از سایتهای دیگر دریافت نمایید.

ویترای (به فرانسوی: Vitrail)، شیشه‌رنگی یا شیشهٔ نقشینه می‌تواند به قطعه‌های شیشهٔ رنگین یا به هنر و صنعت استفاده از این قطعه‌ها اشاره کند. قدمت این هنر به هزار سال می‌رسد. 
این شیوه نقاشی بر پشت شیشه تخت اجرا می شود. در زمان صفویه این نوع شیشه در اصفهان و در شیراز تهیه می شده است. لیکن به دلیل فقدان نمونه های نقاشی پشت شیشه دوره صفوی تاکید بر تولید این نوع نقاشی در آن دوران میسر نیست.

ساخت عروسک روسی

عروسک روسی از آن دسته عروسک‌های است که اکثر بچه‌ها و حتی بزرگ‌تر ها دوست دارند و اگر به سلیقه طرف مقابل آشنایی نداشته باشید می‌توانید با خیال راحت یک عروسک روسی کادو دهید، چون مطمئنا سورپرایز خواهد شد.

تاریخچه عروسک روسی

عروسک روسی مناسب برای هدیه، ست کردن با جهیزیه و از همه مهمتر بدلیل وجود قابلیت ساخت در جنسیت دختر و پسر هدیه ای خاص برای زوج ها و سالگرد ازدواج است . پس اگر به دنبال هدیه ای هستید که عشقتان را سرذوق بیاورد تردید نکنید که عروسک روسی بهترین گزینه است.